Adventní dopis 2001 - ČCE H. Čermná

v 8.45 bohoslužby

Adventní dopis

1. prosince 2001

Mnohokrát a mnohými způsoby mluvíval Bůh k otcům ústy proroků; v tomto posledním čase k nám promluvil ve svém Synu, jehož ustanovil dědicem všeho a skrze něhož stvořil i věky. On, odlesk Boží slávy a výraz Boží podstaty nese všecko svým mocným slovem.

(Žd 1,1-3)

Milí přátelé, sestry a bratři,
zdravím Vás v adventní době s přáním pokoje a milosti. Přicházející sváteční nálada v nás potichu probouzí jednak vzpomínky na minulé, na to, co bývalo, co nás jak poznamenalo, a zároveň nám vytváří představu toho, co je před námi, co bychom přáli druhým i sobě. Jsme o něco vnímavější pro cestu odněkud někam, pro "příběh" náš osobní, naší rodiny, celého lidského pokolení.

Do toho nám vstupuje zvěst o tom, že Bůh ve svém Synu nese všechno svým mocným slovem. Proto není jen naše starost, jestli to, čím procházíme, bude k unesení. Bůh se v Ježíši z Nazareta ukázal člověku jako ten, kdo jde s námi, jako ten, kdo svítí na cestu a na každý den otevírá oči pro nový výhled před sebe.

Ať se Vám vánoční zvěst o boží blízkosti stane posilou a radostí ve Vašich domovech, na návštěvách, ve společenství, všude kamkoli půjdete.

Jakub Keller