Adventní dopis 2002 - ČCE H. Čermná

říjen 2018

4.10. odpoledne výuka ve škole
večer od 19h divadelní spolek Vicena na faře
Národní ironikové (viz pozvánka)
5.10. první večeře s konfirmandy od 18h
4.11. koncert tří violoncellistů tří generací od 17h

Adventní dopis

1. prosince 2002

I vzejde proutek z pařezu Jišajova a výhonek z jeho kořenů vydá ovoce. Na něm spočine duch Hospodinův: duch moudrosti a rozumnosti, duch rady a bohatýrské síly, duch poznání a bázně Hospodinovy. Bázní Hospodinovou bude prodchnut. Nebude soudit podle toho, co vidí oči, nebude rozhodovat podle toho, co slyší uši, nýbrž bude soudit nuzné spravedlivě, o pokorných v zemi bude rozhodovat podle práva. Žezlem svých úst bude bít zemi, dechem svých rtů usmrtí svévolníka. Jeho bedra budou opásána spravedlností a jeho boky přepásá věrnost. Vlk bude pobývat s beránkem, levhart s kůzletem odpočívat. Tele a lvíče i žírný dobytek budou spolu a malý hoch je bude vodit.

(Iz 11,1-6)

Milí přátelé v Kristu, sestry a bratři,
chystáme se na oslavu příchodu Boha k člověku. Přitom si připomínáme, že Bůh přichází vždy jinak, než my si dovedeme představit. Kdo by čekal proutek z pařezu? Kdo by dával dohromady vlka s beránkem? Kdo by přijal autoritu a vedení malého pacholátka? Kdo by... Je to "kupodivu" - ale vždy se Někdo našel a zvěstoval tu velikou radost, která bude všemu lidu.

Myslíme na to, aby i k vám všem, do vašich domovů, životů, starostí a strachů zaznělo poselství naděje Kristova příchodu. To poselství není z nás, není z naší moci. My vás jen zveme ke společné otevřenosti vůči Bohu i lidem, k bdělosti a vnímavosti zvlášť pro ty zapomínané, k bohoslužbám a k radosti z Boží naděje pro tento všelijaký svět.

Boží návštěvou požehnané vánoční svátky vám všem přeje a vyprošuje
váš farář Jakub Keller