Velikonoční dopis 2003 - ČCE H. Čermná

13.2. Beseda o hospodaření sboru od 19h
14.2. popeleční středa
15.2. výuka náboženství ve škole
(hovory o víře pro dospělé od 18h)
mládež – muzikál Praha
16.2. setkání 50tníků
18.2. 1. neděle v postním období
v 8.45 bohoslužby s Večeří Páně na faře
v Horním Třešňovci od 14h
23.-24.2. seniorátní setkání mládeže v Čermné
25.2. 2. neděle v postním období
v 8.45 bohoslužby v KOSTELE s Michalem Brandou
společně s účastníky setkání mládeže

Velikonoční dopis

březen 2003

Milí přátelé,
myslíme na Vás v předvelikonoční době a přejeme Vám:

Abyste v čase probouzející se přírody a rašícího života nabrali nové síly i Vy.

Aby se z nakupených starostí a trápení odvalil nějaký ten balvan.

Aby do chladného smutku zasvítil hřejivý slunný paprsek.

Aby se i cesta zarubaná otevřela.

Cestou na kříž: Ježíš přichází do Getsemanské zahrady - a nejde tam sám. Jde společně s učedníky, spolu se svými nejbližšími, s přáteli. A přesto ... zůstane zcela opuštěn, sám ve svém soužení. Je vůbec možné druhého člověka pochopit a podpořit? Je možné bdít s tím, kdo je v úzkých? Narážíme na prázdnotu slov, na nedostatek odvahy, na únavu, na unáhlenost. Kdo udrží pozornost v pravou chvíli? Kdo bude mít sílu zůstat?

Tváří v tvář Kristově opuštěnosti toužíme neklouzat po povrchu a být při tom, když se někdo pere s nesmyslností smrti. Být při tom, když někdo prožívá podstatné chvíle svého života. Být při tom, když se někdo dobírá životních rozhodnutí. Být při tom, když někdo hledá, komu by vyznal své pochybnosti. Být při tom, když někdo vyznává svou vinu. Být při tom, když někdo potřebuje vyvést z tíživé samoty.

V getsemanském zápase spatřujeme své meze, ale i svůj podíl na tom, že tíživá samota nechodí po horách, ale po lidech. Zároveň se nám otevírají oči pro toho, který nesl, unesl a donesl naše slabosti, ve kterém trpí za nás sám Bůh. Vidíme Krista, jak zakouší chvíli, kdy se vše staví do otázky.

Skrze samotu a skrze úsilí znovu a znovu ji překonávat vstupujeme do příběhu, v němž Kristus zápasí o blízkost. Jde v tom až na kříž, aby jí vydobyl za nás a pro nás všechny.

V údivu velikonočního rána pak poznáváme blízkost toho, který nás předchází. Zve nás ke stolu, k životu, k tomu, abychom povstali ze svého strachu, vystoupili z hrobu vlastní sebelítosti a přečnívali do široké svobody Boží.

jk

Máme radost z upravených prostor na půdě a z dokončení generální opravy varhan. Před sebou máme pokračování restaurátorských prací v apsidě kostela, přístupové chodníčky ... V letošním roce bychom chtěli zaplatit poslední splátku půjčky na opravu fary.

To vše je umožněno také díky Vaší finanční podpoře ve formě sbírek, darů a salárů. Děkujeme Vám za jakoukoli pomoc při zajišťování běžného provozu, pravidelných aktivit, smělých projektů v našem sboru i v celé církvi. Přehled o hospodaření a doklady jsou k nahlédnutí členům sboru ve farní kanceláři. Nabízíme Vám možnost využít potvrzení Vašich darů pro daňové přiznání, získáte je u br. pokladníka Karla Balcara nebo br. faráře.

Velikonoční Bohoslužby

v Horní Čermné
Květná neděle 13.4.v 8.45 h
Zelený čtvrtek 17.4.v 18.00 h uvedení do pašijního příběhu